Aktualności


Seniorzy – dzieciom

Data:
Kategoria: Aktualności

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka delegacja seniorów z Dziennego Domu „Senior+” Brzesku odwiedziła dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 3 w Brzesku. Podczas wizyty seniorzy złożyli dzieciom serdeczne życzenia uśmiechu, radości i wspaniałych przygód oraz obdarowali najmłodszych słodkimi upominkami. Przekazane prezenty wywołały na twarzach dzieci uśmiech. W ramach podziękowań przedszkolaki przekazały seniorom wykonane przez siebie laurki. Seniorów szczególnie ucieszyła radość i uśmiech jaki sprawiła dzieciom ich wizyta.

Wymiana międzypokoleniowa wpisuję się w działalność obu placówek już od kilku lat. W poprzednich latach Seniorzy spotykali się z przedszkolakami m.in. z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto wszystkich dzieci było kolejną okazją do spotkania, choć z uwagi na pandemię w znacznie mniejszym gronie. Dzienny Dom „Senior+” w ramach działalności współpracuje także z innymi przedszkolami i szkołami z terenu Gminy Brzesko.
Na organizowanych spotkaniach za każdym razem seniorzy i młode pokolenie otrzymują od siebie nawzajem uwagę, uśmiech i wiele ciepłych słów i drobne podarunki.