Aktualności


Piknik z okazji Dnia Dziecka

Data:
Kategoria: Aktualności

W piątek 3 czerwca 2022 roku  w brzeskiej kręgielni odbył się piknik pn. „Dzień Dziecka dniem rodziny”. Impreza została zorganizowana na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Brzesku. W pikniku uczestniczyły rodziny z terenu Gminy Brzesko zaproszone przez MOPS w Brzesku.

Celem pikniku była integracja rodziny, wspólne spędzenie czasu z rodziców z dziećmi, zachęcenie do wspólnych rodzinnych zabaw.  Dzień Dziecka został zorganizowany w ramach Gminnego Programu Wspierania Rodziny oraz projektu „Nowa wiedza – zlecanie usług społecznych podmiotom ekonomii społecznej” i w całości sfinansowany ze środków Gminy Brzesko. W ramach akcji wsparciem objętych zostało 10 rodzin, a w tym 31 dzieci. Podczas pikniku na dzieci i rodziców czekały atrakcje: wspólna gra w kręgle, konkurs plastyczny z nagrodami. Piknik rozpoczął się od powitania wszystkich gości przez Dyrektor MOPS w Brzesku Bogusławę Czyżycką – Paryło oraz przedstawicielkę Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Brzesku Annę Szot. Następnie po omówieniu przez instruktora zasad gry w kręgle i przeprowadzeniu rozgrzewki, na torach rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy rodzinami.
W zabawę aktywnie włączyli się asystenci rodziny. Po zmaganiach kręglarskich przyszedł czas na krótki na odpoczynek i poczęstunek. Następnie odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Moja Rodzina”. Uwieńczeniem spotkania było podsumowanie imprezy i nagrodzenie wszystkich uczestników.

Wszystkim zaangażowanym w organizacje pikniku serdecznie dziękujemy!