Aktualności


DYSTRYBUCJA ŻYWNOŚCI w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym /FEAD/, Podprogram 2020.

Data:
Kategoria: Aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku jest dystrybutorem żywności dla  osób z Gminy Brzesko w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym /FEAD/, Podprogram 2020.  Organizatorem  przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, który dostarczył artykuły żywnościowe. W Podprogramie 2019 z  pomocy tej skorzystało 1085 osoby z terenu naszej gminy tj 432 rodziny. Osoby uprawnione do skorzystania z tej formy pomocy, uprzednio musiały zostać do niej zakwalifikowane zgodnie z posiadanym dochodem . Uzyskały skierowania z MOPS w Brzesku.

Pomocą żywnościową w ramach PO PŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniającej kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 220 % kryterium dochodowego  uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej. Kryterium dochodowe jakie musi spełnić osoba która chce uzyskać taka pomoc wynosi : 1542,20 zł netto dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1161,60 zł dla osoby gospodarującej w rodzinie. Na dochód określony w przepisach ustawy o pomocy społecznej składają się przychody wszystkich członków rodziny, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, uzyskane w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku, a w przypadku utraty w tym miesiącu, dochodu – z miesiąca, w którym wniosek został złożony.

 

W skład paczki żywnościowej w Podprogramie 2020r będą wchodziły artykuły:

– warzywne i owocowe : Groszek z marchewką,  koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, mus jabłkowy, fasolka po bretońsku

– skrobiowe: makaron jajeczny, ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki maślane, płatki owsiane

-artykuły mleczne: mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający,

– artykuły mięsne:  pasztet drobiowy, szynka drobiowa i wieprzowa, filet z makreli w oleju,

– cukier,

– tłuszcze: olej rzepakowy

– miód nektarowy

 

Wszystkich zainteresowanych tą formą pomocy zapraszamy do tut. Ośrodka, który po uprzedniej weryfikacji  sytuacji dochodowej  wyda odpowiednie skierowanie.